O nas

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z siedzibą w Wydrowicach powstała 2 maja 1957 roku. W ciągu lat swojego istnienia, Spółdzielnia systematycznie rozrastała się poprzez przyjęcia sąsiednich spółdzielni rolniczych oraz Państwowych Gospodarstw Rolnych. W 1987 roku do RSP Wydrowice dołączyła RSP Skarbiszowice, a w roku następnym RSP Prądy.
W roku 1994 Spółdzielnia wydzierżawiła od Agencji Nieruchomości Rolnych PGR Gracze i PGR Wierzbie, a w 1997 roku przejęła Gospodarstwo w Sokolnikach. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z siedzibą w Wydrowicach gospodaruje na około 3400 ha gruntów ornych, w tym 1263 ha to grunty własne, a pozostałe tereny to grunty dzierżawione. Spółdzielnia prowadzi uprawę zbóż, rzepaku i kukurydzy na polach położonych na terenie sześciu gmin: Niemodlin, Tułowice, Korfantów, Łambinowice, Lewin Brzeski i Dąbrowa. Ponadto Spółdzielnia prowadzi chów karpia handlowego, amura i tołpygi.
Sprzedaż karpia handlowego prowadzimy w okresie około bożonarodzeniowym. Ponadto w okresie wiosennym i jesiennym sprzedajemy materiał zarybieniowy w postaci narybku i kroczka karpia. Pozostałe rodzaje ryb pojawiają się w naszej hodowli okresowo, w zmiennych ilościach. Szczegóły w zakładce

PRODUKCJA RYBACKA.

Obecnie na rzecz Spółdzielni świadczy pracę około 60 członków RSP i kilku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Prowadzimy praktykę zawodową dla młodzieży w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Spółdzielnia jest członkiem stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna". Zapraszamy do odwiedzenia strony grupy rybackiej!